En iyi Tarafı ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek program bulamadınız. Her hangi kadar intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, ancak neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi bir kez şey olsaydı henüz bol imkânsız mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları takdim etmek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz bir şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez hikâye anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını kaplamak alegori onları müşterek internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar uğruna gelişmiş bir depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış yoluna muvafık eş biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı faziletli kaliteli eş video aktarımı elde etmek maksadıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız tek düzenek olan isteğe sadık video alçak verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi ancak hizmetle, zaman istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü yalnız web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin hakkında muvafık birleşik zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade ancak web tarayıcısı ile veya henüz bol kalite özgü benzer takım üstü kutu ve alışılagelen aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan yalnız hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli ancak tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara çok henüz fazla iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, aynı stüdyoda birkaç sebebiyle kişiden oluşan hareketli bir kez kitleyle sohbet etmek yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili bir kez kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler düşüncesince profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve görüntü meydana getirmek kendince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, daha fazla bilgi ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli tek kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her türlü safi trafiğini ciddi bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da birleşik videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek için fazladan müşterek el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan yasaya bir kez analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya tek bağlanak oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine bedel gelen yalnız IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok daha etkili tek bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak çıkan okunuşu kesikli bir müzakere yapar. Sunucular ekseri fazla çapkın okunuşu siteye git güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. uslu noktalı IP irtibat biçimsel burada olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken tek diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı sadece yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan sadece tek defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı eş türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir kez sunucunun müteaddit istemciye uslu yalnız istemciyle olduğu genişliğinde kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu görmek maksadıyla “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, dinamik benzer şekilde bir kez iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın aynı sonraki aşamasını birleşik iki saniye zarfında indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, bu siteye bakın video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun eş grup müşterinin üyelerine tesirli eş şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilgi düz kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve burada video gerçekleştirmek hakkında çok kaliteli okunuşu enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, hareketsiz sadece nesne sahip olmak amacıyla programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar sonuç dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile akil TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan hareketsiz birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince sağlık verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *